• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

У Росії агресивно відповіли на ультиматум Помпео

Реклама на dsnews.ua
Росія погрожує завдати удару по європейським країнам, якщо вони погодяться на розміщення американських ракет

Про це заявив у середу, 5 грудня, начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов на брифінгу для іноземних військових аташе, коментуючи наміри Вашингтона розірвати Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Враховуючи, що в залі знаходяться офіційні представники зарубіжних військових відомств, хотів би через вас донести до ваших керівників, що, якщо Договір про РСМД буде зруйнований, це не залишиться без відповіді з нашого боку", - сказав генерал.

За словами Герасимова, країни, які розмістили на своїй території американські ракетні комплекси, стануть цілями для ураження РФ у разі виходу США з ДРСМД.

"Ви як військові професіонали повинні розуміти, що не на території США, а країни, які розмістили у себе американські комплекси з ракетами середньої і меншої дальності, виявляться об'єктами ураження для відповідних дій Росії", - сказав він, звертаючись до аташе.

Начальник Генштабу також стверджує, що заява американського лідера Дональда Трампа про намір США вийти з договору про РСМД може негативно вплинути на стратегічну стабільність у світі.

"Розглядаємо це як дуже небезпечний крок, здатний негативно вплинути не тільки на європейську безпеку, але й на стратегічну стабільність в цілому", - сказав Герасимов.

Генерал також намагався переконати аташе, що США перекладають відповідальність на Росію за порушення договору про РСМД, але реальна картина, нібито, є зворотним.

"Звинувачення на адресу Росії - це спроба замаскувати справжній стан справ. Реальна картина виглядає наступним чином. З 2000 року закликаємо американців припинити практику використання ракет-мішеней, що імітують балістичні ракети середньої і меншої дальності, при тестуванні системи ПРО, що заборонено договором", - заявив Герасимов.

Начальник Генштабу додав, що, мовляв, розгорнуті в Румунії і розміщуються в Польщі універсальні пускові установки МК-41 "здатні запускати крилаті ракети середньої дальності, що є прямим порушенням зобов'язань за договором про РСМД".

Нагадаємо, 4 грудня державний секретар США Майк Помпео під час саміту НАТО заявив, що Росія повинна протягом 60 днів виконати свої зобов'язання в рамках Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), в іншому випадку Сполучені Штати вийдуть з угоди.

    Реклама на dsnews.ua