• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

В Раді Європи оберуть нового генсека: вже є кандидати

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич не буде намагатися переобратися на другий термін. В РЄ вже визначилися з кандидатами, які претендуватимуть на посаду

Реклама на dsnews.ua

Термін подачі заявок сплив 10 січня, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Нового генсека Ради Європи оберуть на літній сесії Парламентської асамлеї Ради Європи. Роботу новий генсек розпочне у жовтні.

В Комітеті міністрів РЄ зареєстровані три кандидатури: Індрек Саар, Дідьє Рейндерс та Ален Берсе.

Дідьє Рейдерс – чинний єврокомісар з питань юстиції від Бельгії. Він ще у 2019 році змагався за посаду генсека Ради Європи, але програв. У ЗМІ вже з’являлася інформація про його наміри знову спробувати обійняти цю посаду. Його шанси на перемогу вважають найвищими.

Індрек Саар – естонський політик і актор, колишній міністр культури та екслідер естонських соціал-демократів.

Ален Берсе – швейцарський політик, соціал-демократ, який протягом 2023 року був президентом Швейцарії та відвідав Україну, перебуваючи на цій посаді.

За правилами організації, генерального секретаря обирають члени ПАРЄ таємним голосуванням.

Нагадаємо, раніше президент Європейської ради Шарль Мішель оголосив, що балотуватиметься на виборах до Європарламенту улітку, тому достроково залишить посаду. Якщо це станеться, наступником Мішеля тимчасово може стати чинний прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який відомий своєю антиукраїнською позицією. Саме Угорщина тоді головуватиме в ЄС.

Мішель заявив, що у разі його відставки з посади існує багато способів уникнути того, щоб його наступником став глава уряду Угорщини Віктор Орбан.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua