• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

В США шукають п'ять шляхів до справедливості для України

Посол з особливих доручень Держдепу США з питань глобального кримінального правосуддя Бет ван Шаак заявила, що США разом із партнерами докладають зусиль для притягнення до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів проти України

Реклама на dsnews.ua

Вона додала, що США географічно далекі від Європи, але вони роблять все для повернення та захисту світового порядку, пеередає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Ван Шаак розповіла, що просуває на своїй посаді "5 шляхів до справедливості для України".

За словами посла, по-перше, це підтримка зусиль України розглядати справи у її власних судах — "правосуддя для українців". По-друге, це допомога для міжнародних організацій, таких, як Міжнародний кримінальний суд. По-третє, США проводять роботу з третіми країнами, які можуть задіяти власні правові системи.

"Ми знаємо, що злочинці будуть подорожувати; вони завжди так роблять, після кожного конфлікту в історії, і вони будуть пересуватися також і після цього. Але міжнародні слідчі і прокурори будуть напоготові", — пояснила дипломатка.

Ван Шаак намагається посилити американський прокурорський інструментарій у правовій системі, а також створення Спеціального трибуналу та переслідування за злочин агресії проти України.

Дипломатка впевнена в можливості досягти цих цілей.

"Треба пам’ятати, що за злочин агресії не переслідували з часів Другої світової війни. У нас немає прецедентів, на які ми могли би спиратися. Те, що ми зараз робимо, – це мозковий штурм, напрацювання ідей. Ми маємо все зробити правильно, гарантувати, щоби трибунал мав міцну правову базу, потужну міжнародну підтримку, видав результати та вердикти та витримав випробування часом", — зауважила посол.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua