• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У Туреччині заявили про успіхи своїх спроб вирішити зернову кризу

Зусилля Туреччини щодо врегулювання кризи, що виникла через блокування Росією українських портів для вивезення зерна, дають позитивні результати

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Заява була зроблена за підсумками переговорів, що відбулися в Москві, між військовими делегаціями Туреччини і РФ, передає "ДС" з посиланням на агентство "Анадолу".

За інформацією Анкари, переговори військових делегацій Туреччини та РФ, очолюваних турецькими та російськими генералами, пройшли у "конструктивному та позитивному ключі".

На зустрічі було ухвалено рішення про проведення чотиристоронньої зустрічі (Туреччина, Росія, Україна та ООН) для обговорення теми виведення суден із зерном із портів України. Чотирьохстороння зустріч у разі згоди всіх сторін може пройти найближчими тижнями в Туреччині.

При цьому зустріч у Москві дала перший конкретний результат. Буквально через кілька годин після закінчення тривалих переговорів турецьке суховантажне судно Azov Concord залишило один із портів України.

Azov Concord стало першим іноземним судном, яке вийшло з українського порту окупованого Маріуполя.

Як пише "ДС", США та Європейський Союз розробляють маршрути вивезення зерна з України для стабілізації ситуації на міжнародному ринку продовольства.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель назвав військовим злочином блокаду Росією українських портів, яка не дає змоги експортувати зерно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua