• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

В Україні загинуло вже до тисячі "вагнерівців": половина з них – зеки

ПВК "Вагнер" продовжує укомплектовувати свої сили ув’зненими, які вкрай неефективні на полі бою. За час війни в Україні загинуло до тисячі вагнерівців, з них принаймні половина – колишні в’язні

Реклама на dsnews.ua

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Повідомляється, що засновник "Вагнера" Євгеній Пригожин відмовився коментувати питання журналіста щодо триваючого вербування в колоніях Красноярського краю, незважаючи на те, що раніше відкрито обговорював участь ув'язнених у війні з російськими ЗМІ.

Журналісти, однак, виявили, що понад 500 ув'язнених, завербованих в підрозділи ПВК "Вагнера", загинули за останні два місяці. Повідомляється, що ПВК втратила в Україні від 800 до 1000 найманців, що свідчить про те, що засуджені становлять значну частину сил "Вагнера" в Україні.

"Українські розвідники також раніше повідомляли, що багато ув'язнених, які страждають на інфекційні захворювання, заразили війська "Вагнера", на що Пригожин відповів, що він не проводить дискримінації за ознакою хвороби", — нагадують аналітики ISW.

При цьому засновник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин намагається розширити свій вплив у регіонах Росії. Бізнесмен відвідав Курську область, де будують лінію оборони.

На думку аналітиків, Пригожин намагається завуалювати свої зусилля щодо зміцнення своєї незалежної позиції щодо влади апеляцією до концепції історичної єдності Росії.

Пригожин заявив, що "російський народ, бізнес, уряд та армія мають об'єднатися для боротьби за суверенітет Росії та її велике майбутнє", ухилившись від питання журналіста про зустріч з курськими бізнесменами з приводу організації "ополчень".

Коментар Пригожина про російську "згуртовану армію" поруч із президентом РФ Путіним, ймовірно, був тонко завуальованим сарказмом, враховуючи, що він неодноразово критикував російські Збройні сили в багатьох випадках.

Пригожин також визнав, що є незалежним суб'єктом, що, як раніше оцінював ISW, знімає з нього деякі зобов'язання перед Кремлем і Міноборони Росії.

Залежність Путіна від сил Пригожина навколо Бахмута також дає Пригожину такі привілеї, як висловлювання своєї критики Кремля чи російських збройних сил без істотних наслідків. Пригожин також відкрив свій вагнерівський центр у Санкт-Петербурзі, пишуть аналітики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua