• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Вітебську голова дільничної комісії визнав фальсифікації на користь Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Голова дільничної комісії у Вітебську визнав, що після перемоги на виборах Світлани Тихановської комісія була змушена переписати протокол на користь чинного президента Олександра Лукашенка

Про це він розповів Радіо Свобода, передає "ДС".

Голова дільничної комісії повідомив, що члени комісії змушені були писати фальшиві цифри. Перший протокол, згідно з яким Тихановська перемогла, спочатку оприлюднили "для допитливих".

Сергій Питаленко заявив, що він також підписав новий протокол, але не пояснив, чому він це зробив.

Він сказав, що не всі члени комісії підписали новий протокол.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua