• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Японії "послали" Путіна з його Курилами — санкції будуть продовжуватися

Реклама на dsnews.ua
Генсек кабміну Японії Есихидэ Суга заявив, що Японія продовжить діяти з позиції G7 в питанні санкцій щодо Росії

Японія буде продовжувати діяти з позиції G7 в питанні санкцій щодо Росії, заявив генеральний секретар кабінету міністрів Есихидэ Суга на прес-конференції в Токіо, повідомляє "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Що стосується вжитих нами заходів щодо Росії, то, враховуючи нинішню ситуацію, ми продовжимо діяти з позиції члена G7. В цьому ніяких змін немає", - сказав він, коментуючи інтерв'ю президента РФ Володимира Путіна японським ЗМІ.

Суга висловив надію, що в ході наміченого на 15-16 грудня візиту російського лідера до Японії "відбудеться грунтовна дискусія про майбутнє японсько-російських відносин, включаючи територіальне питання, основою якої послужать встановилися довірчі відносини з прем'єр-міністром Сіндзо Абе.

В інтерв'ю японським ЗМІ Путін заявив, що Росії важливо зрозуміти ступінь самостійності політики Японії, щоб будувати базу подальших відносин. Президент нагадав про санкції, введених Токіо щодо Москви, і пов'язав ці заходи з союзницькими зобов'язаннями японської сторони.

Уряд Японії запровадив санкції щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. У березні 2014 року Токіо призупинив консультації з Москвою про пом'якшення візового режиму і відклав на невизначений термін початок переговорів про можливе укладання трьох договорів - про інвестиційну співпрацю, співробітництво в освоєнні космосу і запобігання небезпечної військової діяльності. Потім було оголошено, що Японія тимчасово не видавати візи 23 діячам російських державних та інших структур. Їх список не розголошується.

Крім того, влада Японії ухвалили рішення про заморожування у разі виявлення в країні майна 40 осіб, що мають відношення до Криму, Донецькій та Луганській народним республікам (ДНР і ЛНР), а також двох кримських компаній. На початку грудня Токіо опублікував новий санкційний список, в який увійшли 26 осіб і 14 організацій, пов'язаних з "ЛНР" і "ДНР". Уряд Японії також заборонив на своїй території емісію цінних паперів зі строком погашення понад 90 днів без особливого дозволу Внешторгбанку, Зовнішекономбанку, Газпромбанку, Россельхозбанку і Сбербанку. Повідомлялося і про посилення інспекцій, покликаних не допустити експорт в РФ озброєнь і відповідних технологій.

    Реклама на dsnews.ua