• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Вагнер" втратив у війні в Україні понад 30 тисяч бойовиків, – Білий дім

З початку повномасштабного вторгнення російська терористична компанія "Вагнер" втратила пораненими і загиблими понад 30 тисяч найманців

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, передає "ДС" з посиланням на "CNN" . 

За словами Кірбі, з понад 30 тисяч "вагнерівців" загинули близько 9 тисяч, а близько половини з цих 9 тисяч були вбиті з середини грудня. 

Речник Білого дому наголосив, що близько 90% "вагнерівців", які загинули у грудні, були завербовані в російських в'язницях. 

За словами Кірбі, ПВК "Вагнер" значною мірою покладається на засуджених для поповнення своїх рядів, попри заяви Євгенія Пригожина про припинення вербування людей у в'язницях. 

"Вони ("Вагнер" – ред.) поводяться зі своїми новобранцями, переважно засудженими, як з гарматним м'ясом, кидаючи їх, у буквальному сенсі, в м'ясорубку… 

Він (Пригожин – ред.) просто вирвав їх із в'язниць і кинув на поле бою без підготовки, без екіпіровки, без організаційного командування, просто кинув у бій", — сказав Кірбі. 

Він повідомив, що нещодавно "Вагнер" зазнав важких втрат у запеклих боях за Бахмут. 

За його словами, після посилення боїв за останні кілька днів РФ досягла "поступових успіхів" у Бахмуті і навколо нього. При цьому, відзначив він, США не можуть передбачити, чи вдасться Росії прорватися у місто. 

Але навіть якщо це станеться, додав Кірбі, Бахмут не має "реальної стратегічної цінності", а тому США вважають, що Україна збереже свої сильні оборонні лінії на Донбасі. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua