• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вакцина від COVID-19: стало відомо, кому варто утриматися

Реклама на dsnews.ua

Людям, у яких раніше виникали серйозні алергічні реакції в анамнезі, не слід робити щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer/BioNTech

Про це заявило Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) Великобританії після виявлення алергічних реакцій у перших вакцинованих людей від коронавірусу, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Зокрема, алергічна реакція з'явилася у двох співробітників Національної служби охорони здоров'я (NHS), які зробили щеплення 8 грудня (в цей день Британія перша в світі почала масову вакцинацію населення від коронавірусу, — ред.).

Як повідомляється, в даний час вони пройшли курс лікування, і почуваються добре.

"Вважається, що у них була анафілактоїдна реакція, яка, як правило, включає шкірний висип, задишку, а іноді і падіння артеріального тиску. Це не те ж саме, що потенційно фатальна анафілаксія", — йдеться у повідомленні.

Як наголошується, обидва співробітники NHS страждали серйозною алергією і носять з собою ручки з адреналіном.

Також в агентстві наголосили, що раніше подібні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату. При цьому люди з алергічними реакціями в анамнезі не брали участь у випробуваннях.

У зв'язку з тим, що сталося, MHRA рекомендувало всім, у кого виявлялася серйозна алергічна реакція на ліки, продукти харчування або вакцини, не робити щеплення.

Нагадаємо, 8 грудня Великобританія почала вакцинацію від коронавірусу: першими прищеплюють медиків і літніх людей.

    Реклама на dsnews.ua