• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Вбивство КГБшника у Мінську: силовики Лукашенка затримали близько 50 білорусів за коментарі в соцмережах

У Білорусі 29-го і 30 вересня відбулися масові затримання за коментарі в соціальних мережах про стрілянину в Мінську, в результаті якої після штурму квартири одного з городян загинув співробітник КДБ країни

Зельцер та його дружина
Зельцер та його дружина / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив позбавлений акредитації в Білорусі правозахисний центр Весна, передає "ДС".

Співробітники КДБ затримували людей в рамках кримінальної справи, порушеної за ст. 369 (образа державного службовця) і ст. 130 (збудження ненависті).

Так, 29 вересня людей затримували в Мінську, Гомелі та Вітебську. Правозахисники опублікували прізвища затриманих. Відтак до 30 вересня співробітники КДБ затримали близько 50 осіб, вказують правозахисники. Всі затримані знаходяться в СІЗО на вулиці Окрєстіна. Серед них — мешканці Мінська, Бреста, Вітебська, Гродно, Гомеля, Жлобина, Пінська і Слонима.

Деякі з тих, хто коментує смерть співробітника КДБ, сумніваються в автентичності відео, називаючи його постановкою, уточнює Радіо Свобода. У той же час білоруська опозиція вважає це відео реальним.

Колишній кандидат в президенти Білорусі Валерій Цепкало, який знаходиться за кордоном, заявив, що вбивство співробітника КДБ — "це приклад того, як треба боротися". За ці слова проти нього в Білорусі порушили чергову кримінальну справу.

Як повідомляла "ДС", раніше в інтернеті опублікували відео штурму квартири в столиці Білорусі, під час якого співробітник білоруської IT-компанії Андрій Зельцер вбив співробітника КДБ. На змонтованому відео були показані обидві сторони конфлікту, який закінчився трагедією. З одного боку — біля дверей квартири група силовиків. Спочатку вони просять відкрити двері, потім починають їх вибивати. З іншого — в квартирі Зельцер і його дружина, яка знімає те, що відбувається на смартфон. Чоловік і жінка на відеокадрах показані з боку.

Зельцер був убитий силовиками, а його дружину — затримано за підозрою в співучасті в скоєнні вбивства.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua