• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вбивство українця в Португалії: влада країни ліквідувала скандальну прикордонну службу

Прикордонна служба Португалії (SEF), яка оскандалилася після того, як українець Ігорь Гоменюк був забитий до смерті під час утримання під вартою в аеропорту Лісабона, в чому звинувачують працівників SEF, буде розформована у четвер, 15 квітня

Реклама на dsnews.ua

Про таке рішення португальського уряду йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Згідно з рішенням влади, повноваження SEF, такі як прикордонний контроль та розслідування торгівлі людьми, будуть розподілені між іншими правоохоронними відомствами.

Також в країні буде створений новий орган — Служба у справах притулку та іноземців (SEA).

Крім цього, в уряді Португалії зазначили, що країна сприймає приїзд мігрантів як позитивний крок, і "тому необхідно змінити погляд, яким державні служби дивляться на феномен міграції, застосувавши більш гуманістичний і менш бюрократичний підхід".

Нагадаємо, в березні 2020 року в аеропорту Лісабона був затриманий 40-річний громадянин України Ігор Гоменюк. Чоловік намагався вʼїхати в країну без дійсної візи. Українця сильно побили і незабаром він помер в ізоляторі. Трьох офіцерів SEF, причетних до інциденту, згодом затримали і висунули і їм звинувачення у вбивстві.

Згодом міністр внутрішніх справ Едуарду Кабріта оголосив про відставку глави португальської прикордонної служби (SEF) Кріштіна Гатоеш.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua