• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Вчені у Франції прогнозують другу хвилю коронавірусу в країні восени або взимку

Реклама на dsnews.ua

Наукова рада при уряді Франції вимагає від влади країни почати підготовку до другої хвилі пандемії COVID-19, яка, на думку Ради, вируватиме восени або взимку "з високою часткою ймовірності"

Про це йдеться в доповіді, опублікованій на сайті Ради, передає "ДС" з посиланням на RFI.

Зазначено, що у Франції епідеміологічна ситуація знаходиться під контролем, але залишається «нестійкою» і може погіршитися в будь-який момент.

На думку Наукової ради, новий спалах коронавірусу у Франції може розпочатися вже цього літа. Це станеться у випадку, якщо населення не буде дотримуватися соціальної дистанцію, носити маски або не ретельно мити руки. Найбільший ризик представляють громадські заходи, під час яких організатори не будуть стежити за дотриманням необхідних заходів.

42-сторінковий документ, у підготовці якого брали участь вчені і лікарі, був переданий французькій владі ще 27 липня, однак був викладений у загальний доступ тижнем пізніше. Вже після ознайомлення з доповіддю прем'єр-міністр Жан Кастекс закликав жителів країни «не втрачати пильність» для того, щоб уникнути введення суворого карантину. При цьому влада не говорить про високу ймовірність другої хвилі.

Науковий рада також підкреслила, що ситуація у Франції може піти за іспанським сценарієм, де санітарна влада володіє меншим контролем над епідемією.

«В короткій перспективі все залежить від громадян», — наголошується в тексті.

Для того, щоб уповільнити поширення COVID-19, в Науковій раді запропонували зробити носіння масок обов'язковим у всіх громадських місцях, у тому числі і на відкритому повітрі. На цей крок, зокрема, пішла влада Іспанії — там носіння масок на вулиці є обов'язковим з середини липня. У Франції така міра діє поки що лише в деяких містах і населених пунктах за рішенням місцевої влади.

21 липня голова Наукової ради Жан-Франсуа Дельфресі вже заявляв, що основні епідеміологічні показники в країні «викликають занепокоєння». Він попередив, що спалахи захворювання, виявлені в тому числі на заході Франції, можуть являтизагрозу для загальної ситуації, якщо не ізолювати їх вчасно.

Нагадаємо, станом на ранок 5 серпня (за Києвом) у світі від коронавірусу померли 699 250 осіб, одужали 11 074 515 пацієнтів.

    Реклама на dsnews.ua