• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Британія запропонувала збудувати завод з виробництва зброї для України на території Польщі

У Польщі має бути побудований завод з виробництва зброї, щоб допомогти Україні в довгостроковій перспективі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова комітету з оборонних питань парламенту Великої Британії Тобіас Еллвуд, передає "ДС" із посиланням на The Telegraph.

За словами посадовця, уряди західних країни продемонстрували відсутність стратегічної далекоглядності у своїх планах допомогти Україні "вижити і процвітати".

Еллвуд також привітав рішення про постачання основних бойових танків західного виробництва, але заявив, що модель поставок Києву з різними ланцюжками поставок і типами боєприпасів "нежиттєздатна".

"Це просто недоцільно в довгостроковій перспективі. Танки сьогодні — так. Але нам потрібна стратегія, щоб переконатися, що Україна зможе захистити себе", — сказав він.

В умовах, коли західні військові запаси скорочуються, Еллвуд вважає, що створення збройового заводу в Польщі може допомогти перетворити українські збройні сили на більш незалежну армію.

Концепція може бути заснована за зразком заводу з виробництва мікрочіпів, відкритого Тайванем у США, який побоюється, що китайське вторгнення може відрізати його від Заходу.

"Давайте зробимо те ж саме з Україною, щоб вони могли закуповувати власне обладнання за своїми специфікаціями, можливо, за стандартом НАТО, і мати постійно захищений ланцюжок поставок", — сказав Еллвуд.

Нагадаємо, 16 січня Велика Британія оголосила, що надішле 14 основних бойових танків Challenger 2, далекобійну артилерію, бронетранспортери FV432 ("Бульдог"), дрони, артилерійські снаряди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua