• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Вибухи на складах в Чехії: у Празі вирішили вимагати від Кремля компенсації

Влада Чехії має намір за допомогою механізмів міжнародного права вимагати від Росії відшкодування збитку після вибуху на складах боєприпасів у Врбетіце в 2014 році

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила чеським ЗМІ міністр фінансів країни Алена Шіллерова, передає "ДС" з посиланням на babel.ua.

"Найдоступнішим здається шлях міжнародного відшкодування — відповідно до міжнародного права. Якби ми йшли шляхом відшкодування збитків у межах карного провадження, це було б дуже довго", — підкреслила Шіллерова.

У Міністерстві фінансів вже озвучили приблизну суму компенсації — мільярд чеських крон (понад $47 мільйонів). Але підрахована урядом сума не є остаточною. Голова адміністрації Злінського краю, до якого входить Врбетіце, Радім Голіш зазначив, що їхній регіон постраждав від вибухів і теж може направити додаткові вимоги.

На його думку, у відшкодуванні потрібно враховувати завдану психологічну шкоду жителям, втрату можливості використовувати майно та компенсацію за пошкодження майна.

Міністерство закордонних справ Чехії зі свого боку готує дипломатичну ноту. Країна може подати заявку на компенсацію в найближчі декілька тижнів чи місяців.

Нагадаємо, 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів.

За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великобританії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua