• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Віцепрезидент Афганістану оголосив себе новим главою країни та хоче чинити спротив "Талібану"

Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех після втечі президента Ашрафа Гані оголосив себе виконувачем обовʼязків глави держави

Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех
Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Салеха в Twitter, передає "ДС".

"Відповідно до Конституції Афганістану, за відсутності, втечі, відставки або смерті президента, перший віцепрезидент стає тимчасовим президентом. Зараз я перебуваю у своїй країні та є законним виконувачем обовʼязків президента", — заявив Салех.

Віцепрезидент Афганістану звернувся до всіх світових лідерів, щоб вони надали йому свою підтримку. Водночас Салех звернувся до народу Афганістану, закликавши чинити спротив "Талібану".

"Ми, афганці, повинні довести, що Афганістан — це не Вʼєтнам, а таліби навіть віддалено не схожі на вʼєтконгів. На відміну від США і НАТО ми не втрачали духу і бачимо попереду величезні можливості. Приєднуйтесь до опору", — написав він у Twitter.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам.

"Талібан" оголосив загальну амністію для всіх урядовців. Бойовики закликають людей повертатися до роботи та звичного життя.

Радикальний ісламістський рух "Талібан", який захопив владу в Афганістані, заявляє, що збирається запросити до майбутнього уряду жінок.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua