• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Винен, як завжди, Вашингтон: у Росії спробували виправдати відновлення ядерних випробувань

Росія звинуватила Сполучені Штати у проведенні підготовки на ядерному полігоні в Неваді та пригрозила відповісти "дзеркально"

Сергій Рябков
Сергій Рябков
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

За версією "дипломата", Росія нібито виявила ознаки того, що США проводять підготовчі роботи до ядерних випробувань на полігоні в Неваді, тому РФ буде змушена відреагувати "дзеркально".

"Тоді виникне зовсім інша ситуація, але відповідальність за це лежить на Вашингтоні", – підкреслив Рябков.

Представник Державного департаменту США відкинув звинувачення Рябкова, назвавши це "тривожними зусиллями Москви посилити ядерні ризики та посилити напруженість у контексті її незаконної війни в Україні".

За його словами, США не планують відмовлятися від мораторію на ядерні випробування, ухваленого ще в 1992-му році відповідно до Договору про всеосяжну заборону випробувань. У Вашингтоні документ підписали, але не ратифікували.

Журналісти зазначили, що у Штатах справді готуються випробування на полігоні в Неваді, однак ідеться про експерименти з використанням матеріалів, що розщеплюються, у кількості, надто малій, щоб спричинити ядерний вибух.

Як писала "ДС", 5 жовтня президент Росії Володимир Путін поновив ядерні погрози світові заявою про те, що можливий ядерний удар його країни не залишить противнику "шансів на виживання".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua