• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Винищувачі НАТО два дні поспіль перехоплювали літаки ВПС Росії над Чорним морем

9 і 10 лютого винищувачам НАТО довелося підніматися в повітря для супроводу російських військових літаків у берегів Норвегії та над Чорним морем

Винищувач F16
Винищувач F16
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті Об'єднаного командування повітряних сил НАТО, передає "ДС".

9 лютого два норвезьких винищувача були підняті з авіабази Бодо для перехоплення двох російських дальніх бомбардувальників Ту-160.

10 лютого винищувачі НАТО з Румунії, Болгарії та Туреччини були приведені в бойову готовність через декілька російських військових літаків, що пролітали поблизу території НАТО над Чорним морем.

"Російські літаки не передавали код транспондера, який вказує їх місце розташування і висоту, а також вони не подавали план польоту і не зв'язувалися з авіадиспетчерами. Це може створювати небезпеку для цивільного повітряного руху", — зазначено в заяві.

У російську групу літаків входили дальні бомбардувальники Ту-22 і винищувачі супроводу.

Перехоплювачі НАТО повернулися на свою базу після того, як російські військові літаки покинули район.

Нагадаємо, два далеких бомбардувальника Ту-22м3 ВВС Росії літали над нейтральними водами Чорного моря 10 лютого протягом п'яти годин.

Як повідомляла "ДС", 1 лютого стало відомо, що російський фронтовий бомбардувальник Су-24 пролетів на малій висоті поруч з американським есмінцем USS Donald Cook, який тоді перебував у Чорному морі.

    Реклама на dsnews.ua