• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Вірменія отримає 3 млн євро від ЄС за відмову від використання назви "коньяк"

Вірменія отримає 3 млн євро в рамках процесу поступової відмови від назви "коньяк" для вірменської алкогольної продукції

Програма передбачає розробку нового найменування для вірменського коньяку
Програма передбачає розробку нового найменування для вірменського коньяку
Реклама на dsnews.ua

Виплата передбачена фінансовою угодою з Євросоюзом, яку схвалив уряд Вірменії, передає "ДС" з посиланням на PanArmenian.

Передбачена угодою програма фінансується з бюджету ЄС у рамках Європейського інструменту сусідства. Загальна вартість — 3 млн євро. Мета фінансової угоди — сприяти плавному та ефективному припиненню використання географічного позначення "коньяк" для вірменської продукції, а також допомогти промисловості Вірменії зберегти свою конкурентоспроможність на експортних ринках.

Зокрема, програма передбачає розробку нового найменування для вірменського коньяку, його рекламу і маркетинг на внутрішньому і традиційних зовнішніх ринках.

Проект реалізується відповідно до Угоди про всеосяжне і розширене партнерство з ЄС.

Вимога про відмову від назви "коньяк" передбачена підписаною в листопаді 2017 року Угодою про всеосяжне і розширене партнерство, яке повністю набуло чинності з 1 березня 2021 року. Згідно з документом, Вірменії дали 25 років для відмови від назви "коньяк".

Як писала "ДС", Україна заявила про намір отримати в Європейському Союзі правову охорону для низки географічних позначень, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua