• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Вірменія подала в суд ООН на Азербайджан

Вірменія подала позов до Міжнародного суду ООН, обвинувативши Азербайджан у расовій дискримінації вірмен, просить залучити Баку до відповідальності

Вірменія подала позов до Міжнародного суду ООН
Вірменія подала позов до Міжнародного суду ООН / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, в позові йдеться, що, на думку вірменської сторони, Азербайджан порушив Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, ухвалену Генасамблеєю ООН у 1965 році, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У позові також зазначається, що "десятиліттями Азербайджан піддавав вірмен расовій дискримінації", і що "в результаті проведеної державою (Азербайджаном — ред.) політики ненависті вірмени піддавалися систематичній дискримінації, масовим вбивствам, тортурам та іншим видам насильства".

Вірменська сторона також стверджує, що у вересні 2020 року Азербайджан знову порушив конвенцію під час збройного конфлікту між країнами.

"Навіть після закінчення бойових дій, після припинення вогню, яке набуло чинності 10 листопада 2020 року, Азербайджан продовжує брати участь у вбивствах, тортурах та інших знущаннях над вірменськими військовополоненими", — наголошується у позові.

Вірменія просить суд притягти до відповідальності Азербайджан за порушення конвенції, щоб "запобігти майбутній шкоді і відшкодувати збиток, якого було завдано".

Також наголошується, що дискримінації з боку Азербайджану піддавалися особи вірменського етнічного або національного походження незалежно від їх фактичного громадянства.

Текст позовної заяви пізніше опублікують на сайті суду.

Як писала "ДС", Азербайджан і Вірменія неодноразово звинувачували один одного у провокаціях на кордоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua