• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Витік документів: "ПВК Вагнер" намагалася купити зброю у Туреччини, — ЗМІ

Секретні документи Пентагону, що витекли в мережу, свідчать що терористична "ПВК Вагнер" пробувала купити зброю в країни НАТО Туреччини

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Washington Post, передає "ДС".

Згідно зі "злитими" документами, на початку лютого вояки з "Вагнера" "зустрічалися з турецькими представниками для закупівлі зброї та обладнання в Туреччині", щоб посилити позиції ПВК на війні в Україні та в Малі.

З доповіді незрозуміло, чи знав турецький уряд про це, і чи виявилися переговори успішними. Але "відкриття того, що союзник по НАТО, можливо, допомагав Росії у війні проти України, може виявитися вибухонебезпечним", – пише видання.

Дві інші сторінки з витоку розвідувального досьє розповідають про плани Вагнера щодо найму російських ув'язнених для участі в бойових діях в Україні та наголошують на тому, що російські військові стали залежні від ПВК.

Нагадаємо, вчора, 7 квітня, американське видання The New York Times заявило, що у соцмережі нібито "злили" засекречені військові документи про плани США і НАТО щодо нарощування спроможностей української армії перед контрнаступом.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що публікація "засекречених військових документів" про плани США і НАТО щодо нарощування спроможностей української армії перед контрнаступом є псевдозливом, який свідчить про деградацію російської розвідки.

Згодом у соціальних мережах виявили нову партію нібито секретних документів, які описують принципи національної безпеки США. Документи стосуються війни в Україні, Китаю та Близького Сходу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua