• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

"Війна закінчиться нескоро": у Білому домі прокоментували візит Сі до Москви

Результати переговорів між президентом Росії Володимиром Путіним та главою Китаю Сі Цзіньпіном свідчать про те, що війна в Україні закінчиться ще нескоро

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Адміністрації президента США з національної безпеки Джон Кірбі, повідомляє "ДС" з посиланням на Sky News.

Зазначається, що Сі Цзіньпін намагається подати Китай як мирного посередника у війні в Україні. А Путін привітав "мирний план" Пекіна. Проте Кірбі заявив про небезпеку негайного припинення вогню, як це зазначено у "плані" КНР.

"Припинення вогню прямо зараз, заморожування позицій там, де вони є, по суті дає (Путіну) час та простір, які йому потрібні, щоб спробувати переоснастити, перегрупувати (війська РФ) та компенсувати витрати ресурсів", — пояснив він.

За словами представника Білого дому, якщо Сі хоче відіграти якусь конструктивну роль, то має закликати Росію припинити вторгнення в Україну.

"Ми не бачили нічого зі сказаного Сі та Путіним, що змусило б нас повірити в те, що війна в Україні скоро закінчиться", — додав Кірбі.

Водночас він не вважає відносини Китаю та Росії повноцінним союзом, зазначивши, що обидві країни просто "хотіли б, щоб світ грав за їхніми правилами".

Нагадаємо, 20 березня розпочався перший за останні 4 роки візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви.

В українському МЗС прокоментували візит лідера Китаю Сі до Москви. У Держдепі зустріч назвали частиною плану Пекіна щодо забезпечення Кремлю дипломатичного прикриття.

За даними китайських ЗМІ, Сі Цзінпін і президент Росії Володимир Путін на зустрічі обговорили війну Росії проти України та необхідність "вирішення конфліктів шляхом діалогу".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua