• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Військові злочини в Україні: Фонд Джорджа Клуні подав до суду на російських солдатів

Міжнародний центр із захисту прав людини (CEHRI) та Фонд Джорджа та Амаль Клуні за справедливість (Clooney Foundation for Justice) подав до суду на російських військових за скоєні ними в Україні сексуальне насильство та вбивства

Реклама на dsnews.ua

Позов подано до Федеральної прокуратури Австрії, передає "ДС" з посиланням на BILD.

В основі позову лежать докази проти злочинців, які захопили населений пункт у Київській області у перші дні російського вторгнення в Україну. CFJ представляє інтереси двох жінок, які на той час були зґвалтовані російськими солдатами.

Згідно з позовом, жінок уночі забрали з будинків п'яні російські солдати у супроводі свого командира. Військові спочатку зайшли до однієї з них. На запитання, чи вб'ють її солдати, командир відповів, що їй нема чого боятися, бо "пацани просто хочуть розважитися".

Потім солдати пішли до другої. Коли її чоловік спробував захистити дружину, військові застрелили його на місці.

Згідно з позовом, після неодноразових зґвалтувань обом жінкам вдалося втекти та повернутися додому. За кілька тижнів населений пункт було звільнено українськими військами. Одна з жінок залишилася там, інша втекла до Австрії.

"Злочини були скоєні в рамках широко поширеної та систематичної практики порушень прав людини щодо цивільного населення на територіях, окупованих російськими військами, що було детально задокументовано органами ООН та іншими організаціями", — зазначили у Фонді Клуні.

Позов спрямований проти безпосередніх виконавців злочинів, а також семи командирів середньої та старшої ланки, визнаних підозрюваними.

Австрійська некомерційна організація CEHRI провела докладний юридичний аналіз, який показав, що Австрія має повноваження розслідувати та переслідувати по суду ці злочини як військові злочини та злочини проти людяності в австрійських судах.

"Цей випадок є, перш за все, свідченням неймовірної мужності двох українських жінок, які вирішили висловитися та досягти справедливості", — каже юридичний директор Ініціативи Європейського суду "Docket" Аня Нейстат.

У справу включено докладні докази, зібрані під час виїзних розслідувань в Україні, а також комплексний аналіз даних із відкритих джерел, які використовуються для збору інформації про окремих злочинців, командні структури та інші докази.

CEHRI закликає австрійську владу розпочати кримінальні розслідування та видати міжнародні ордери на арешт підозрюваних.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua