• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Влада Єгипту заарештувала судно Ever Given, яка блокувала Суецький канал

Влада Єгипту заарештувала контейнеровоз компанії Ever Given, який раніше сів на мілину в Суецькому каналі і на кілька днів заблокував судноплавство, що призвело до збитків

Реклама на dsnews.ua

Крім того, влада вимагає компенсацію в $916 млн за завдану шкоду, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Як заявили в Адміністрації Суецького каналу, компенсація має покрити збитки за транзитні збори, пошкодження водного шляху під час днопоглиблювальних робіт, а також витрати на обладнання і робочу силу. За словами чиновників, щоденні втрати тільки від транзитних зборів склали $15 млн.

Представник японської компанії Shoei Kisen Kaisha Ltd., яка володіє Ever Given, не став коментувати питання виплати компенсацій.

Фрахтувальник судна, компанія Evergreen Marine Corp. (Тайвань) повідомила, що не отримувала від власника судна інформацію про арешт.

За даними Ever Given, екіпаж судна все ще знаходиться на борту корабля.

Нагадаємо, китайський контейнеровоз Ever Given, який 24 березня сів на мілину і перекрив Суецький канал, став причиною величезного затору.

Як писала "ДС", 29 березня судно вдало зняли з мілини близько 4:30 за місцевим часом (5:30 за Києвом). Пізніше президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі повідомив, що Суецький канал розблоковано. Навігація кораблів в Суецькому каналі була відновлена.

1 квітня з контейнеровоза Ever Given дістали "чорний ящик".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua