• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Вроцлаві звільнили двох поліцейських, причетних до побиття і загибелі українця

Комендант поліції Нижньої Сілезії звільнив зі служби другого поліцейського, що в липні брав участь у затриманні 25-річного українця Дмитра Никифоренка, який згодом помер після побиття у витверезнику

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні поліції Нижньосілезького воєводства, передає "ДС".

Ухвалюючи рішення, комендант вирішив, що є сумніви в тому, що офіцер відповідає вимогам закону про поліцію, який обумовлює можливість проходження служби, а також що поліцейський порушив свій обов'язок, не відреагувавши на застосування прямих примусових заходів іншими співробітниками всупереч положенням.

Раніше, 10 вересня, комендант звільнив поліцейського, якому були пред'явлені дисциплінарні обвинувачення, в тому числі у незаконному застосуванні заходів прямого примусу у вигляді фізичної сили і кийків.

На цьому етапі у зв’язку зі справою смерті Дмитра Никифоренка дисциплінарне провадження стосується в цілому п'яти співробітників поліції. Процедура звільнення третього співробітника поліції триває, ще двох відсторонили від служби, триває дисциплінарне провадження. 

У поліції наголосили, що незалежно від ухвалених дисциплінарних рішень, прокуратура продовжує розслідувати загибель Никифоренка.

Нагадаємо, 2 вересня стало відомо, що ще в липні 25-річний українець з Поділля Дмитро Никифоренко помер у польському Вроцлаві після жорстокого побиття поліцейськими та співробітниками витверезника.

Міністерство закордонних справ України заявило, що одна з версій смерті Никифоренка — перевищення службових повноважень поліцейськими. Міністерство докладе максимальних зусиль, щоб винні були покарані.

У Міністерстві внутрішніх справ Польщі повідомили про розслідування обставин смерті українця.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua