• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Волейболісти відмовилися виступати за збірну Білорусі через Лукашенко

Реклама на dsnews.ua

Четверо волейболістів збірної Білорусі відмовилися грати за головну команду країни через Олександра Лукашенка, і зажадали його відставки

Про це йдеться в повідомленні 24 каналу, передає "ДС".

Волейболісти написали заяву, в якій вказали кілька умов. Після їх виконання гравці знову обіцяють повернутися в національну команду Білорусі.

Артур Удріс також додав на своїй сторінці в соцмережах, що поки не закінчиться цей безлад з боку силових структур, поки всі винні не понесуть покарання за це, до тих пір він не буде захищати кольори своєї країни.

За його словами, далеко не всі волейболісти збірної підтримують протестувальників у Білорусі.

Гравцями, які підтримали протести, стали Артур Удріс, В'ячеслав Шмат, Андрій Радюк і Сергій Антанович. Вони написали заяву і підписали її, в документі є кілька вимог.

Вимоги волейболістів:

  1. Відставка Лукашенко.
  2. Проведення люстрацій всіх гілок влади.
  3. Розпуск омонівців.
  4. Звільнення політичних полонених, які були затримані в зв'язку з проведенням виборів і взагалі всіх затриманих в мирних протестах.

Як писала " ДС ", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за де-факто президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч. 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячу осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня йшлося не менше ніж про сім тисяч затриманих.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства по відношенню до протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат в президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тіхановська виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua