• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ВООЗ схвалила індійську COVID-вакцину Covaxin з ефективністю понад 90%

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила застосування індійської COVID-вакцини Covaxin

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Twitter ВООЗ, передає "ДС".

Згідно з рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів ВООЗ з імунізації (SAGE), вакцину Covaxin слід застосовувати у двох дозах з інтервалом у чотири тижні.

Вакцину Covaxin розроблено на основі інактивованого вірусу. Вона доставляє в організм фрагменти "вбитого" коронавірусу, щоб викликати імунну реакцію. У такий же спосіб раніше були отримані китайські вакцини CoronaVac та Sinopharm.

Експерти ВООЗ дійшли висновку, що препарат фармацевтичної компанії Bharat Biotech відповідає стандартам захисту коронавірусу, і його переваги набагато перевищують ризики.

За даними третьої фази випробувань, Covaxin ефективний на 93,4% проти тяжкого симптоматичного COVID-19. Крім того, вакцина забезпечує 65,2% захисту від штаму Дельта. При цьому на сьогодні недостатньо даних щодо безпеки вакцини для вагітних жінок. Дослідження ще тривають.

Як повідомляла "ДС", українська вакцина від COVID-19 на дріжджах, яку розробили науковці Інституту біології клітини НАН України у Львові, проходить тестування на мишах у польському інституті у Гданську на імуногенність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua