• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

ВООЗ ухвалила історичну резолюцію про ментальне здоров’я у часи воєн та катастроф

Всесвітня асамблея охорони здоров'я, головна структура ВООЗ, ухвалила резолюцію щодо ментального здоров’я у часи воєн та катастроф

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, передає "ДС".

У МОЗ, зокрема, заявили, що це "історичне рішення", яке має зміцнити психосоціальну підтримку у країнах, зокрема, під час воєн, природних катастроф і гуманітарних криз.

"Це ті аспекти, які ми наразі враховуємо в Україні під час розбудови екосистеми психологічної підтримки в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" за ініціативи першої леді України Олени Зеленської", – додають у МОЗ.

Резолюція закликає до інтегрованих, якісних послуг у сфері ментального здоров'я, які мають бути доступні всім, особливо у нестабільних і постраждалих від конфліктів районах.

Держави-члени мають реалізувати Комплексний план дій ВООЗ щодо ментального здоров'я на 2013-2030 роки.

А ВООЗ повинна надавати технічну підтримку, сприяти міжвідомчій координації та забезпечувати інтеграцію ментального здоров'я та психосоціальної підтримки у рамки підготовки та реагування на надзвичайні ситуації.

"Прогрес буде відстежуватися за допомогою щорічних звітів до Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я з 2025 по 2031 роки, що забезпечить підзвітність і постійну увагу до питань, пов'язаних з ментальним здоров'ям у надзвичайних ситуаціях", — додають у МОЗ.

Окрім українців, проєкт резолюції підтримали представники Канади, Чилі, Домініканської Республіки, Еквадору, Естонії, Фінляндії, Грузії, Гватемали, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Монако, Нідерландів, Японії, Норвегії, Перу, Португалії, Сьєрри-Леоне, Словаччини, Словенії та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua