• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

"Питання в ціні": Столтенберг поміркував, як можна завершити війну в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що встановити мир в Україні можливо, але питання в тому, яку ціну за нього готові заплатити

Столтенберг вважає, що встановити мир в Україні можливо
Столтенберг вважає, що встановити мир в Україні можливо
Реклама на dsnews.ua

Таку думку він висловив на щорічній зустрічі "Дискусії в Култаранта" у Фінляндії, присвяченій питанням зовнішньої політики та безпеки, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Питання не в тому, чи можливий мир. Питання в тому, наскільки висока ціна готовності заплатити за мир", — сказав Столтенберг.

За словами генсека НАТО, його робота не полягає в тому, щоб судити, як дорого потрібно буде заплатити за мир.

"Це залежить від українців. Ми несемо відповідальність за їх підтримку. Найкращим способом досягнення миру в Україні для президента Путіна було б покласти край війні, яку він розпочав", — зазначив він.

"Ми несемо відповідальність за те, щоб Путін не досяг своєї мети, і за те, щоб війна не загострилася. При цьому НАТО має подумати про те, як воно може бути сильним гравцем і запобігти ескалації війни", — додав Єнс Столтенберг.

Генсек НАТО не виключив, що світовий порядок зміниться, але вирішення суперечок має здійснюватися на дипломатичній основі.

Як писала "ДС", як заявив помічник генерального секретаря НАТО Камій Гран, в Альянсі не можуть гарантувати, що у Фінляндії та Швеції не буде розміщено ядерну зброю, якщо їх приймуть до блоку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua