• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Можлива зупинка серця: стан Навального в колонії різко погіршився

Лікарі ув'язненого російського опозиціонера Олексія Навального заявляють про його критичний стан за результатами аналізів і просять негайно пустити їх до пацієнта

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні особистого лікаря Навального Анастасії Васильєвої в Twitter, передає "ДС".

Васильєва зазначила, що лікарі Навального у пʼятницю, отримавши результати його аналізів, екстрено звернулися до директора ФСВП з відкритим листом про його стан і просили допустити їх до опозиціонера. Однак їм досі не відповіли.

"Калій у сироватці крові – 7,1 ммоль/л. Ці цифри критичні. Це означає і ниркову недостатність, і те, що в будь-яку хвилину можуть відбутися важкі порушення ритму серця: фібриляція шлуночків аж до зупинки серця", — написала Васильєва.

У той же час, лікар Навального Ярослав Ашихмін, який спостерігає його з 2013 року, також заявив про ймовірність зупинки серця у опозиціонера.

"Калій [у Навального] катастрофічно високий. У ряді випадків такий рівень калію вимагає екстреного гемодіалізу. Іони калію відіграють ключову роль у проведенні електричного імпульсу по провідній системі серця. Такий рівень калію може призвести до того, що станеться дуже серйозна зупинка проведення електричного імпульсу; вона називається блокада. Може статися блокада, яка призведе до того, що серце зупиниться, а може статися важка аритмія. Пацієнт з таким рівнем калію повинен спостерігатися в реанімації… Такий високий рівень калію ставить під загрозу життя нашого пацієнта.

"Також у нього спостерігається зростання креатиніну. Креатинін – це показник, який характеризує функцію нирок: наскільки добре вони працюють, як фільтрують кров. Креатинін у нього буквально за короткий проміжок часу зріс у півтора рази (тобто попередній результат, там креатинін був більш, ніж на 50% нижче). Цей аналіз може свідчити на користь наявності ниркової недостатності", — сказав лікар Навального Ярослав Ашихмин в інтервʼю" Медузи ".

Як повідомляла "ДС", у Навального в тюрмі почалися проблеми зі здоровʼям, він відчуває біль у спині і нозі. При цьому трюмні лікарі, які оглядали опозиціонера, оцінили його стан як задовільний. 31 березня Навальний оголосив голодування.

Депутати німецького Бундестагу назвали умови увʼязнення Навального у виправній колонії "цілеспрямованими тортурами".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua