• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Втричі швидше та в чотири рази дешевше, порівняно із Заходом: ЗМІ розповіли про темпи виробництва снарядів у Росії

Наразі Росія має змогу втричі швидше виробляти артилерійські снаряди у порівнянні з країнами Заходу. Крім того, виробництво одного снаряда обходиться РФ в чотири рази дешевше

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання Sky News, яке проаналізувало дані консалтингової компанії Bain & Company, передає "ДС".

Як зазначається, Сполучені Штати, Британія та інші європейські країни поступово нарощують своє виробництво, але все ще відстають від Росії. Це одна з причин, чому Росія має п'ятикратну перевагу в снарядах над Україною.

Українським військовим доводиться економити снаряди й намагатися використовувати їх якнайкраще.

"Часто одним, двома, трьома снарядами ми можемо повністю знищити ціль", – сказав Sky News артилерист 57-ї бригади, яка відбиває атаку Росії у Харківській області.

За оцінкою Bain & Company, у 2024 році російські заводи зможуть виробити чи відновити близько 4,5 млн артилерійських снарядів проти 1,3 млн снарядів Заходу.

Середня вартість виробництва 155-міліметрового снаряда, які випускають у країнах НАТО, становить близько $4000 за одиницю, тоді як заявлена собівартість російського виробництва – близько $1000 за 152-міліметровий снаряд, який використовує російська армія.

Аналіз Bain ґрунтується на відкритих джерелах інформації.

Видання також зазначає, що Україні не вистачає не тільки артилерійських снарядів.

Через дефіцит боєприпасів під час навчання новобранці, які проходять навчання у Великій Британії, змушені вдавати, ніби стріляють із протитанкових гранатометів ракетами N-LAW, пише Sky News. За словами військових ЗСУ, боєприпасів вистачає лише для використання на фронті.

Фабрика Thales у Белфасті, де збирають ці ракети, працює лише чотири дні на тиждень з 7:00 до 16:00, хоча планувалося, що графік роботи буде збільшено.

Попри короткий робочий день, Thales Belfast змогла збільшити виробничі потужності N-LAW удвічі. Директор фабрики Філіп МакБрайд сказав, що це не межа, але потрібне замовлення від міністерства оборони Британії: "Чим раніше надійде замовлення, тим швидше ми зможемо збільшити виробництво".

Bain & Company входить до "великої трійки" разом із McKinsey й BCG.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua