• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Вучич порівняв війну в Україні з операцією НАТО проти Югославії

Президент Сербії Олександр Вучич вважає, що масштабний напад Росії на Україну можна порівняти з операцією НАТО в колишній Югославії

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив під час загальних дебатів 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Вперше, безпрецедентно у світовій історії, найпотужніші 19 країн прийняли рішення, без залучення Ради Безпеки ООН, повторюю, без будь-якого рішення Ради Безпеки ООН, брутально напасти та покарати суверенну країну на європейській землі, як вони сказали, щоб запобігти гуманітарній катастрофі (військова операція країн НАТО проти Югославії у 1999 році – ред.). Вони не сміялися вголос, коли російський президент використовував ті ж самі слова, виправдовуючи свій напад на Україну. Вони забули, що самі використовували той самий наратив, ті самі слова і ті самі пояснення", — сказав він.

Вучич заявив, що Сербія "підтримує і буде підтримувати" територіальну цілісність України, "тому що ми не змінюємо своєї політики та принципів, попри багатовікову традиційну дружбу з Російською Федерацією".

"Для нас будь-яке насильство є однаковим, будь-яке порушення Статуту ООН є однаковим, незалежно від сили держави, яка його здійснює, або неминуче схожих виправдань, які вона використовує для своєї незаконної та аморальної поведінки", — сказав сербський лідер.

Нагадаємо, 22 серпня президент Сербії зустрівся зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським в Афінах.

Вучич висловив обурення тим, що Європейський Союз набагато швидше рухається в питанні надання членства Україні, аніж його державі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua