• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Птах ківі і Трамп. Як фальсифікують результати виборів

Скандал з фейковими голосами вибухнув не в США, і не на користь Байдена

Плямистий ківі пукупуку
Плямистий ківі пукупуку / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Масштабних фальсифікацій під час виборів 2020-го в США все ж не відбулося. Хоча Дональд Трамп і відмовляється визнавати перемогу Джо Байдена, стверджуючи зворотне, його ж уряд з ним не погоджується, а команда адвокатів вже відкликала один з ключових позовів в Пенсильванії.

Втім, як виявилося, фальсифікації на виборах все ж були. Правда, в іншій частині світу, а саме — в Новій Зеландії, де під час виборів вибухнув неабиякий скандал.

Як виявилося, фанати плямистого ківі, відомого також як ківі пукупуку, настільки фанати, що готові заради свого кумира піти на фальсифікації під час вибору "Птаха року" (Bird of the Year), заходу, який проводиться щороку з 2005 р.

Організатори конкурсу звернули увагу на раптовий приріст голосів на користь ківі в минулий понеділок — за короткий проміжок часу птах отримав 1,5 тис. голосів з однієї адреси електронної пошти.

Ці голоси винесли ківі пукупуку в лідери голосування. Однак ненадовго. "Добре, що ми звернули увагу на цього маленького ківі, який спробував таємно роздобути додаткові 1500 голосів! — заявила Лаура Кеоун, представник природоохоронної організації Forest & Bird, яка проводить конкурс. — Але йому, щоб виграти, доведеться грати за правилами, як і іншим птахам ". "Це приголомшливий птах — він заслуговує на всіляку підтримку, але, на жаль, ці голоси довелося відхилити, і їх не враховували", — сказала Кеоун в коментарі NPR.

Менеджер кампанії плямистого ківі Емма Роусон в свою чергу засудила спроби сфальсифікувати вибори. "Фальсифікації — це не про ківі. Плямистий ківі, будучи національним символом Аотеароа (Нової Зеландії, — "ДС"), уособлює головні цінності новозеландців — демократію, справедливість, рівність і чесність. Ми проти незаконних голосів за нашу милу пташку".

Голосування тривало до неділі, і за його результатами переможцем був визначений папуга какапо, який змінив на цій "посаді" торішнього переможця — пінгвіна хойхо.

Реклама на dsnews.ua

Головна місія цих "виборів" полягає в тому, щоб привернути увагу до видів, що зникають, і мобілізувати населення на їх захист. "Птах року" — конкурс досить популярний в Новій Зеландії, жителі активно підтримують свого "кандидата". Причому як прості новозеландці, так і високопоставлені чиновники. Наприклад, премʼєр-міністр Джасінда Арден відкрито підтримувала чорного буревісника. Але, як бачимо, програла. Що, втім, не робить її улюбленця менш значущим пернатим — як і всі учасники конкурсу, буревісник також перебуває на межі зникнення.

І, незважаючи на факт фальсифікацій, цей конкурс все ж обʼєднує новозеландців, а не розʼєднує, як у випадку зі Сполученими Штатами, де поточні вибори виявилися ще більш токсичними, ніж попередні.

Знову ж таки, з легкої руки Трампа, чия кампанія з самого початку будувалася на теорії змови, — на тому, що Демократична партія нібито намірилася і, виходить, вкрала його другий термін у Білому домі.

Поки ж какапо святкує перемогу, Джо Байден чекає, коли Трамп зволить почати процес передачі влади. Той, звичайно ж, не поспішає. Навпаки — продовжує мусувати тему "крадіжки голосів", відмовляється визнати результати виборів, звільняє міністра оборони Марка Еспера, призводячи до політичної кризи. Неначе Сполученим Штатам мало пандемії коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua