• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Вишеградська четвірка не погодила військову допомогу Україні

Міністри закордонних справ країн Вишеградської четвірки не домовилися в питанні надання Україні військової допомоги через позицію Словаччини та Угорщини

Реклама на dsnews.ua

Про це міністри заявили на пресконференції за підсумками зустрічі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Міністри підкреслили, що агресія Росії проти України є порушенням міжнародного права і територія України має залишатись у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Однак в питанні військової підтримки України консенсусу досягти не вдалося. Зокрема, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський наголосив на необхідності збільшити підтримку України в усіх сферах, включаючи військову. За його словами, в інтересах усього регіону, щоб російська армія залишалася якнайдалі від його кордонів.

"Європа сьогодні в небезпеці, і необхідно вміти на це реагувати", — підкреслив голова чеського зовнішньополітичного відомства.

Він подякував тим країнам, які приєдналися до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС, серед яких і Польща.

Натомість очільники МЗС Угорщини та Словаччини Петер Сійярто та Юрай Бланар підкреслили, що їхні країни не постачатимуть зброю Україні.

"Ми більше не робитимемо військових поставок в Україну, тому що вважаємо, що цей конфлікт не має військового вирішення", — сказав Бланар.

На запитання, чи готовий він вести переговори з російським міністром Сергієм Лавровим, він відповів: "Ми дуже прагматичні, в жодному разі не апологети Росії. Але що ми будемо робити з Росією, якщо вона не зупиниться? Створимо нову залізну завісу?"

Глава МЗС Угорщини заявив, що його країна "не постачала і не постачатиме жодної зброї Україні". Він також вважає "небезпечними" заяви щодо введення військ в Україну.

Нагадаємо, в лютому на Мюнхенській безпековій конференції чеський президент Петр Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки.

Кілька країн зголосилися профінансувати цю ініціативу. 7 березня Павел заявив, що необхідні кошти зібрані в повному обсязі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua