• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Washington Post лякає читачів ядерною війною, якщо не домовитися з Путіним про Крим

Українська деокупація Криму може спровокувати ядерну війну, оскільки російський диктатор Владімір Путін не змириться з втратою півострова і може застосувати ядерну зброю. Кримське питання, прицнипове для обох сторін, може розтягнути війну на десятиліття

Реклама на dsnews.ua

Такі побоювання висловлені у матеріалі видання The Washington Post, передає "ДС".

"Для президента Росії Владіміра Путіна анексія Криму стала опорою його спадщини, яка розвалиться, якщо він втратить півострів. Путін зазначив, що будь-які спроби України повернути Крим перетнуть "червону лінію", яку він не потерпить", — пише видання.

Втім, як зазначає видання, ще донедавна бажання України відвоювати Крим довго здавалося "надуманою фантазією", але нещодавні українські перемоги на полях битв і помилки Москви раптом "зробили це правдоподібним – можливо, небезпечним".

Як пише The Washington Post, Захід, хоч і підтримує Україну, але побоюється, що "будь-яке українське військове вторгнення до Криму може підштовхнути Путіна до рішучих дій", потенційно навіть до використання ядерної бомби.

Видання звертає увагу, що після звільнення Україною Херсона – який, як обіцяла Москва, залишиться "Росією назавжди" – російські посадовці посилили свою риторику.

Так, колишній президент РФ Дмітрій Медведєв пообіцяв "судний день" у разі "нападу" на Крим, а в російському парламенті стали погрожувати "останнім нищівним ударом".

The Washington Post наводить слова колишнього начальника британського Генштабу, який заявив, що "Україна ризикне ядерною війною, щоб захистити Крим".

"Але, якщо втерти носа Путіну, він може зробити щось дуже дурне. Він може використовувати тактичну ядерну зброю", — сказав колишній британський військовий.

Водночас видання вважає, що претензії України та Росії на Крим не дають надії на мирне дипломатичне врегулювання конфлікту, що загрожує розтягнути війну на десятиліття.

"Непохитні претензії на Крим ілюструють нерозв’язність конфлікту, і важко уявити, що боротьба за півострів буде вирішена без подальшого кровопролиття", — пише видання.

Як припускають у The Washington Post, це загрожує багаторічним територіальним конфліктом на кшталт Карабаху чи сектору Гази.

Тим не менш, деякі західні офіційні особи сподіваються, що угода щодо Криму може стати "ключем до припинення війни".

Втім, українська сторона відкидає цю ідею як небезпечну наївність, а росіяни кажуть, що "не погодяться віддати те, що належить їм".

Видання також наводить слова президента Володимира Зеленського про те, що повернення Криму Україні "означатиме відновлення справжнього миру".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua