• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Як в СРСР: росіянам повернуть держрегулювання цін на продукти

У Росії введуть державне регулювання цін на продукти харчування

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Російська влада готує пакет відчайдушних заходів, покликаний напередодні осінніх виборів в Думу загальмувати рекордну за останні 6 років інфляцію, передає "ДС" з посиланням на Finanz.ru.

Підготовкою до обмежень займається Федеральна антимонопольна служба (ФАС), представники якої провели рейди по продуктових відділах найбільших російських торгових мереж.

Також в них, за даними Forbes.ru, відбулася нарада з рітейлерами. Як наслідок, останнім було запропоновано "скорегувати націнку" добровільно. Сама ж нарада мала "морально-політичний характер",

З понеділка, 16 серпня 2021 року рітейлери повинні представити перелік товарів і методику коригування націнок.

Бізнес такі нововведення, в свою чергу, вважає неприпустимими.

"Регулювання ціноутворення — це для торгівлі в цілому згубна історія, оскільки коли ти фіксуєш мінімальні націнки на будь-яку продукцію, то її потрібно компенсувати в чомусь іншому", — вказують рітейлери.

Як повідомлялося, 28 червня 2021 року уряд Росії розширив список заборонених продуктів, які заборонено ввозити з території України. До нього потрапили морозиво та інші види харчового льоду, мінеральна вода, а також газовані води, з доданням цукру чи інших підсолоджувачів або смако-ароматичних речовин, готові супи та бульйони і заготовки для їх приготування. Крім того, обмежено ввезення ячменю, пальмової олії та її фракцій у тарі масою нетто 20 тонн, готові або консервовані мʼясні продукти, мʼясні субпродукти, готові або консервовані ракоподібні. Неможливими будуть постачання незнежиреної какао-пасти, макаронних виробів, попкорну, продуктів типу мюслі на основі несмажених пластівців із зерна, а також томатного кетчупу та інших томатних соусів, майонезу, продуктів для приготування соусів. Заборона також торкнулася макухи та продуктів, що використовуються на корм худобі, деяких видів лісоматеріалів і пакувальної тари.

Раніше постановою уряду від 29 грудня 2018 року було заборонено постачання з України пшениці та меслину (суміш пшениці та жита) і солодового пива, соняшникової, сафлорової, бавовняної олії та їхніх фракцій. Крім того, до переліку заборонених до ввезення продовольчих товарів потрапили екстракти та соки з мʼяса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних; готова або консервована риба; ікра осетрових та її замінники; консервовані овочі, фрукти, горіхи; джеми, фруктове желе, мармелад, фруктове або горіхове пюре, паста; фруктові та овочеві соки.

У списку також опинилися кондитерські вироби з цукру (включаючи білий шоколад) без вмісту какао; шоколад та інші готові харчові продукти із вмістом какао; хліб, борошняні кондитерські вироби, тістечка, печиво та інші хлібобулочні та борошняні кондитерські вироби. Заборонено постачання вин, включаючи кріплені, а також етилового спирту, спиртових настоянок, лікерів та інших спиртних напоїв. Заборона на ввезення з України також торкнулася деяких видів машин і устаткування для сільського господарства та переробної промисловості.

Крім цього, в рамках продовольчого ембарго з 1 січня 2016 року діє заборона на постачання до Росії низки продовольчих товарів із України (включаючи мʼясо, мʼясні продукти, молоко та молочні продукти, рибу та рибну продукцію, овочі та фрукти, сіль).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua