• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Японія запланувала злив води з Фукусіми, яку очистили від радіації, в океан

Уряд Японії вирішив злити воду з атомної станції "Фукусіма-1", яку очистили від радіоактивних частинок, в океан

Пожежа на АЕС "Фукусіма-1", березень 2011 року
Пожежа на АЕС "Фукусіма-1", березень 2011 року / News-vendor.com
Реклама на dsnews.ua

В океан планують злити воду, яку використовували для охолодження розплавленого палива, а також дощові і грунтові води, передає "ДС" з посиланням на Kyodo.

Влада вказали, що після очищення вода не загрожує людям і навколишньому середовищу. При цьому рибалки в країні і сусідні Китай і Південна Корея висловлюють побоювання у звʼязку зі зливом води з Фукусіми.

Відзначається, що скидання води почнеться не раніше ніж через два роки. За цей час проведуть підготовку і додаткову перевірку обладнання.

Зазначено, що під час очищення води використовується система, яка видаляє більшу частину радіоактивних елементів, таких як стронцій і цезій. Однак залишається тритій, але він в малих дозах є безпечним для здоровʼя людей.

Воду, яку планують злити, будуть розбавляти до тих пір, поки концентрація тритію не знизиться до числа, яке в сім разів менше норми. Процес буде контролюватися представниками МАГАТЕ і третіми сторонами.

Зараз в резервуарах Фукусіми знаходиться понад 1,25 мільйона тонн води.

Нагадаємо, в березні 2011 року землетрус магнітудою 9,1 біля берегів Японії стало причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1". На атомній електростанції відключилися системи електропостачання та охолодження, що призвело до розплавлення ядерного палива в трьох реакторах. За цим послідували вибухи водню і потужний викид радіації в атмосферу. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Влада ухвалила рішення про евакуацію жителів у радіусі 30 кілометрів від станції. Пізніше частині жителів дозволили повернутися. Серед біженців відзначався різкий ріст смертності, але влада пояснювали жертви хаосом евакуації, психічними травмами і поганим доступом до медичної допомоги. Уряд стверджував, що безпосередньо радіація не призвела до смерті.

Вперше факт смерті від радіації був зафіксований у вересні 2018 року.

Повна ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua