• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

ЄК просить суд запровадити санкції проти Польщі через судову реформу

Європейська комісія просить суд запровадити фінансові санкції проти Польщі через невиконання постанови про необхідність забезпечення незалежності судової системи

Реклама на dsnews.ua

Про це у Twitter написала віцепрезидентка ЄК Віра Юрова.

"Сьогодні ми приймаємо два рішення, які стосуються незалежності суддів у Польщі. Для початку ми просимо Європейський суд схвалити фінансові штрафи для Польщі за діяльність Дисциплінарної палати, яка все ще призначає слухання і не дотримується постанови суду", — зазначила вона.

За її словами, також в Єврокомісії починається своя процедура, тому Брюсселю потрібна інформація про реформи Дисциплінарної палати.

"Постанови Європейського суду повинні дотримуватися на всій території ЄС. Це необхідно для побудови та розвитку необхідної взаємної довіри між державами-членами та громадянами. Ми як і раніше готові працювати з польською владою, щоб знайти вихід з цієї кризи", — додала Юрова.

Варто зазначити, що йдеться про судову реформу, згідно з якою застосовується новий механізм призначення членів Верховного суду Польщі. При цьому дане положення порушує закони ЄС, які гарантують принципи судової незалежності. 

Рішення Європейського суду було ухвалено після звернення польських суддів на те, що їх переслідували й погрожували звільнити за незгоду з рішеннями партії "Право і справедливість".

Як повідомляла "ДС", у березні Європейська комісія погрожувала звернутися до Суду Євросоюзу щодо прийнятого в Польщі закону про судоустрій і просить про тимчасові заходи до винесення остаточного рішення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua