• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ЄС відреагував на вирок "суду" окупованого Криму Чубарову

Європейський союз відмовився визнати вирок "Верховного суду" Криму, який призначив главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову шість років вʼязниці. В ЄС підкреслили, що це судове рішення є ще одним прикладом переслідування і свідчить про погіршення прав людини

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх звʼязків, передає "ДС".

"Європейський союз не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією і, отже, не визнає і не визнає цей "вирок" незаконного суду", — підкреслюється в повідомленні.

У ЄС зазначили, що "вирок" Чубарову — це серйозне порушення його прав людини і ще один приклад переслідування кримськотатарської громади російською "владою". Крім того, це "судове рішення" вказує на серйозне погіршення прав людини в Криму після його окупації Росією.

"Заборона на діяльність Меджлісу має бути скасована без подальшого зволікання", — додали у відомстві.

Там також закликали російську владу негайно звільнити всіх незаконно утримуваних в Криму українських громадян.

Як повідомляла "ДС", "Верховний суд" окупованого Криму заочно засудив лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до шести років колонії загального режиму і штрафу. Його визнали винним в "організації масових заворушень" 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту.

Прокуратура Криму кваліфікувала незаконний вирок Чубарову як порушення окупантами законів і звичаїв війни.

Адвокат глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова Микола Полозов заявив, що вже подав апеляцію на вирок "суду" в окупованому Сімферополі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua