• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ЄС збирається покарати санкціями Росію за фейки

Реклама на dsnews.ua

Європейська комісія готується запропонувати Євросоюзу вперше ввести санкції проти Росії або Китаю за поширення фейкової інформації

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на проєкт документа, який є в розпорядженні редакції, передає "ДС".

Зазначено, що з початку моніторингу зафіксовано понад 10 тисяч фактів прокремлівської дезінформації.

Відзначається, що Єврокомісія має намір наступного тижня представити План дій європейської демократії. У ньому говориться, що Євросоюз повинен більш системно використовувати весь спектр інструментів в боротьбі з іноземним втручанням.

"Можливі способи реалізації цього варіюються від публічного виявлення часто використовуваних методів (щоб зробити їх непридатними для експлуатації) до накладення санкцій після повторних порушень", — йдеться в документі.

Також в ньому сказано, що дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема, Росія і Китай, раніше брали участь в поширенні фейків про COVID-19 в Євросоюзі і в усьому світі, щоб "поліпшити свій власний імідж".

Крім того, в Плані дій є інформація про те, що оперативна група East StratCom на сьогодні виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 в цьому році і більше 10 000 прикладів фейків Кремля з початку моніторингу в 2015 році.

Також пропонується посилити правила ЄС для онлайн-платформ, які можуть використовувати для поширення фейків.

Нагадаємо, раніше журналіст Рікард Джозвяк повідомив, що лідери Європейського союзу планують в грудні продовжити економічні санкції проти Росії ще на півроку.

    Реклама на dsnews.ua