• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Єврокомісія готова виділити допомогу постраждалій від повеней Німеччині

Єврокомісія готова схвалити виділення Німеччині фінансової допомоги для подолання наслідків повені

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив єврокомісарка з врегулювання криз та гуманітарної допомоги Янез Ленарчич в інтервʼю виданню Welt am Sonntag, передає "ДС" з посиланням на DW.

ЄС має в своєму розпорядженні "низку інструментів для підтримки держав-членів", заявив Ленарчич. За словами єврокомісара, йдеться, зокрема, про Фонд солідарності (ФС) Євросоюзу.

"Після звернення країни-члена та оцінки Єврокомісії ФС може покрити частину витрат, понесених владою під час операцій і реконструкції", — сказав комісар ЄС.

Кошти можуть бути перераховані на відновлення інфраструктури, витрати на очисні роботи, а також захист важливих культурних цінностей.

На відміну від Бельгії, яка також постраждала від повені, Німеччина не запитувала у ЄС допомоги в рамках так званого "механізму цивільного захисту", уточнив Ленарчич.

Міністерство транспорту і цифрової інфраструктури ФРН оцінює вартість ремонту автобанів, доріг і мостів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок недавнього удару стихії, приблизно в 700 мільйонів євро.

​​Раніше цього тижня у концерні Deutsche Bahn оцінили збитки від повені для залізничної інфраструктури в 1,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, в середині липня від масштабної повені внаслідок сильних дощів постраждали західна Німеччина та сусідні землі Бельгії і Нідерландів. Ця повінь стала наймасштабнішою катастрофою за останні півстоліття. В результаті повені в Німеччині підтверджена загибель 175 осіб, а загальний збиток може досягти 5 млрд євро.

Кілька високопоставлених німецьких політиків звинуватили глобальне потепління у смертоносній повені в Німеччині та сусідніх країнах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua