• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Єврокомісія рекомендує скасувати "червоний список" ЄС: збираються пускати всіх вакцинованих туристів із третіх країн

Європейська комісія опублікувала список рекомендацій, згідно з якими вакцинованим мандрівникам з будь-яких третіх країн буде дозволено в'їзд до держав Євросоюзу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон на брифінгу в Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"У нас будуть нові правила для подорожей до Європейського Союзу з третіх країн з 1 березня. Наразі ми маємо одні правила для необхідних поїздок, коли люди при терміновій необхідності завжди можуть приїхати до ЄС. Також зараз у нас є список країн, з яких дозволено несуттєві поїздки, тобто для подорожей, він налічує 20 країн. Але тепер ми перейдемо від принципу списку країн до індивідуального підходу. Це означає, що ми дозволимо всім вакцинованим людям приїжджати до ЄС", — сказала Йоханссон.

Єврокомісар пояснила, що якщо людина прищеплена визнаними в ЄС вакцинами, вона може будь-якої миті приїхати до Євросоюзу.

У разі вакцинації препаратами, схваленими ВООЗ, але не європейським регулятором, країнам ЄС також рекомендується впускати таких мандрівників. Але ці мандрівники мають здати ПЛР-тест до або після приїзду в країну.

"Люди, які мають сертифікат, що підтверджує одужання після хвороби, також можуть приїхати, здавши ПЛР-тест. Діти до 18 років можуть приїжджати з тестом", — сказала вона.

З 10 січня сертифікат про вакцинацію третіх країн визнаватиметься, якщо з другої дози минуло не більше 9 місяців, інакше необхідно отримати додаткову дозу.

"Якщо ваша вакцинація старша за 9 місяців станом на 10 січня, ви не можете приїхати до ЄС з третьої країни без отримання бустерної дози", — уточнила Йоханссон.

Як повідомляла "ДС", 5 листопада Міністерство закордонних справ підтвердило, що Рада Європейського Союзу офіційно виключила Україну із "зеленого переліку".

Нашої країни у "зеленому переліку", який оновлюється кожні два тижні, немає й досі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua