• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Євросоюз розвиває безпекову політику у взаємодії з країнами НАТО, — Боррель

Вперше в програмі держав-членів Євросоюзу, спрямованій на співпрацю у сфері безпеки і оборони (PESCO), взяли участь країни, що не входять до ЄС – США, Канада і Норвегія

Реклама на dsnews.ua

Одним з прийнятих рішень, за словами Борреля, є участь трьох названих членів НАТО в проекті військової мобільності, який передбачає обмін досвідом по частині організації пересування військ.

"Реальність така, що ми маємо підготуватися до життя в світі, в якому виникають нові небезпеки і загрози, з якими можна боротися тільки разом", — написав він

Міністри оборони обговорили кроки щодо посилення ролі ЄС як "всебічного гравця у сфері безпеки", включаючи розвиток проєкту "стратегічний компас", — першої військової концепції союзу, випливає з повідомлення.

Боррель також повідомив, що запропонував три напрямки щодо підвищення ефективності оперативної взаємодії учасників PESCO:

  • Розподіл тягаря між союзниками з метою прискорення процесу прийняття рішень військовими структурами ЄС і забезпечення всіх місій і операцій, що проводяться ЄС, необхідними засобами.
  • Посилення гнучкості. Боррель навів у приклад "скоординовану морську присутність", поточний пілотний проект в Гвінейській затоці і його можливе використання в Індо-Тихоокеанському регіоні.
  • Готовність до швидшого розгортання місій та операцій ЄС у різних частинах світу.

Міністри, зазначив Боррель, обговорили ідею "сил початкового вступу": близько 5 тис. військовослужбовців з постійною бойовою групою з 2,5 тис. осіб, яка формується за принципом ротації на шість місяців.

Нагадаємо, нещодавно 14 країн Європейського Союзу, включаючи Німеччину і Францію, запропонували створити військові сили швидкого реагування, які могли б застосовуватися на ранньому етапі міжнародних конфліктів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua