• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

YouTube не банить "вагнерівців", порушуючи санкції США, - журналісти

Відеохостинг YouTube не видаляє проморолики російської ПВК "Вагнера", в яких, зокрема, містяться реквізити рахунків для збору допомоги терористам

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні журналістів The Sunday Times, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Журналісти знайшли цілий плейлист "Вагнера" на YouTube, в основному — реп-пісень, десятки пропагандистських роликів, в тому числі такі, що містять заклики приєднуватися до угруповання.

Є також докази того, що алгоритм YouTube використовується для підживлення проросійської дезінформації. Коли відеоролики "вагнерівців" на платформі закінчуються, глядачі перенаправляються на все агресивніші відеоролики про групу терористів, йдеться в матеріалі.

Автори розслідування вказують, що розміщення таких відео вже порушують принципи спільноти YouTube. Понад те, на думку експертів, ролики "Вагнера" порушують і закон США про санкції.

Деякі ролики, переглянуті користувачами по кілька мільйонів разів, були завантажені через канали кремлівських ЗМІ, власники і кореспонденти яких теж перебувають під американськими санкціями.

Як вже вище зазначалося, такі промо-ролики ПВК "Вагнер" мають по 3-4 мільйони переглядів. YouTube пропускає пісні "вагнерівців", що містять, в тому числі, заклики до російської влади дати найманцям "більше снарядів".

Разом з тим компанія вже відреагувала на запит журналістів і видалила деякі ролики, зокрема відео із зазначеними банківськими реквізитами ПВК. Те ж зробив TikTok після звернення ЗМІ.

"Вміст, призначений для похвали, просування або допомоги войовничим екстремістським або злочинним організаціям, заборонений на YouTube. Google прагне дотримуватися законів США про санкції і застосовує відповідні політики відповідно до своїх умов обслуговування", — відповіли журналістам в YouTube.

Як повідомляла "ДС", відеохостинг YouTube видалив понад 9 тисяч каналів та 70 тисяч роликів, у яких поширювалася неправдива інформація про вторгнення Росії в Україну

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua