• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

З моменту захоплення Криму провідні країни ЄС дали Росії більше $13 млрд гарантій

З 2014 року експортно-кредитні агенції Німеччини, Франції та Італії надали російським нафтогазовим проектам у Євросоюзі гарантій більш ніж на $13 млрд

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані, зібрані Радою із глобальних стратегічних комунікацій, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Багато експортно-кредитних агентств працюють без особливого громадського контролю. Як правило, вони надають кредитні гарантії, позички та страхування вітчизняним компаніям, які ведуть бізнес у найнебезпечніших частинах світу.

Німеччина, Італія та Франція через свої маловідомі агенції з фінансування торгівлі видали гарантій майже на $13 млрд. А державні банки цих країн — ще на $425 млн.

Частина цих проектів пов'язана з одіозними російськими олігархами, проти яких Захід ввів санкції. Серед них Леонід Міхельсон та Геннадій Тимченко. А Німеччина та Італія надали гарантії найбільшому в РФ заводу з переробки природного газу, що входить до структури "Газпрому".

Аналітики кажуть, що агентства не завжди зобов'язані розкривати особливості кредитів та гарантій, які вони надають, тому важко точно оцінити їхню поточну схильність до вимог, пов'язаних з Росією. Стандартна тривалість їхнього проектного фінансування становить від 10 до 15 років, що дозволяє припустити, що гарантії та кредити на мільярди доларів можуть бути непогашені сьогодні.

П'ять організацій — Euler Hermes, SACE, Bpifrance Assurance Export, KfW-IPEX Bank і Cassa Depositi e Prestititi — заявили, що припинили нове покриття або кредити для російських проектів після повномасштабного вторгнення в Україну і заявили, що дотримуються санкцій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua