• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

З сайту уряду Росії зник законопроєкт про "зсув" її кордонів на Балтиці

З сайту уряду Росії зник законопроєкт, що пропонував односторонню зміну Росією її кордонів із Фінляндією, Естонією та Литвою у Балтійському морі

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На це звернуло увагу "Радіо Свобода", передає "ДС".

На сайті archive.is залишилася збережена копія опису законопроєкту, запропонованого до розгляду Міністерством оборони РФ.

У тексті законопроєкту, вивченому напередодні журналістами The Moscow Times, йшлося про те, що зміна кордону в районі Балтійська, Зеленоградська та в східній частині Фінської затоки дозволить використовувати відповідні акваторії як внутрішні морські води Росії.

Також Росія, випливало з документа, має намір скоригувати координати кордону в зоні кількох островів у Фінській затоці та поблизу північного вхідного мису річки Нарва. На кордоні з Литвою під перегляд потрапили зони Куршської та Балтійської кіс, а також райони мису Таран.

У відповідь на публікацію законопроєкту в МЗС Фінляндії заявили, що розраховують на дотримання Росією Конвенції ООН з морського права, що регулює зміну територіальних вод. МЗС Литви назвало російський план щодо зміни кордону "ескалацією проти НАТО і ЄС" і висловилося за "жорстку відповідь" Москві з боку західних союзників. Естонія плани Росії наразі не коментувала. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "пропозиція Міноборони РФ щодо оновлення координат кордонів Росії в Балтійському морі не має політичного підґрунтя".

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що російська армія розпочала перший етап навчань із практичним відпрацюванням питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua