• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Захарова вимагає від Казахстану "видворити пробандерівського емісара" - там викликали російського посла

Посла Росії викликали до МЗС Казахстану через заяви речниці Марії Захарової. В Алмати вважають, що вони "дисонують із характером союзницьких відносин"

Марія Захарова
Марія Захарова
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив офіційний представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

4 жовтня МЗС Росії висловило протест через невислання українського посла у Казахстані Петра Врублевського, який розповідав про "вбивства росіян". Захарова заявила, що в РФ очікують видворення "цього одіозного націоналіста". Вона назвала українського дипломата "пробандерівським емісаром".

За словами Смадіярова, заява Захарової "суперечать характеру відносин між Казахстаном та Росією як між рівноправними стратегічними партнерами". Речник повідомив, що посла Росії в Казахстані буде викликано в МЗС країни 5 жовтня.

"Основне питання — заява офіційного представника МЗС РФ та вимоги російської сторони щодо посла України", — сказав він.

Смадіяров окремо підкреслив, що міністерство закордонних справ Казахстану раніше передало "принципову позицію щодо провокаційної поведінки пана Врублевського", і повідомив, що Україна отримала "прохання про призначення нового посла" замість Врублевського.

"Наразі до МЗС України надійшов запит щодо призначення нового посла. Цей запит перебуває на розгляді. Ми маємо повне порозуміння з українською стороною з цього питання і всі домовленості виконані з обох сторін", — сказав Смадіяров.

Як писала "ДС", Казахстан не має наміру визнавати фейкові референдуми на території чотирьох частково окупованих українських областей щодо "приєднання" їх до РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua