• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Занапастили життя: Американець відсидів у тюрмі 48 років за злочин, якого не скоював

У США суд виправдав 70-річного Глінна Сіммонса з Оклахоми, якого у 1975 році засудили за вбивство, якого він не скоював. Чоловік відсидів за ґратами понад 48 років, що є найдовшим терміном помилкового ув'язнення в Сполучених Штатах

Глінн Сіммонс
Глінн Сіммонс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання The New York Times, передає "ДС".

Суд постановив "на основі чітких і переконливих доказів", що злочин, за який чоловіка ув’язнили, "не був скоєний містером Сіммонсом".

Примітно, що Глінн Сіммонс відсидів більше, ніж будь-яка інша людина в США, яку помилково засудили й потім виправдали. Згідно з судовим реєстром США, він провів за ґратами 48 років, один місяць і 18 днів.

"Це урок стійкості та наполегливості. Не дозволяйте нікому говорити вам, що такого не може статися, тому що це справді може", — сказав Сіммонс про свою справу після винесення виправдального рішення.

Адвокат Сіммонса підкреслив, що тепер для його клієнта відкритий шлях для отримання до 175 тисяч доларів компенсації, якщо чоловік вирішить подати федеральний позов проти держави.

Після виходу на волю Сіммонс, у якого нещодавно діагностували рак, здебільшого живе за рахунок пожертвувань, зроблених через онлайн-платформу краудфандингу.

"Він був позбавлений досвіду роботи та можливості зробити кар’єру, щоб фінансово забезпечити себе та свою сім’ю. У нього все це забрали", — наголосив адвокат чоловіка.

Афроамериканцю було усього 22 роки, коли його засудили за вбивство під час пограбування алкогольного магазину, яке відбулося в місті Едмонд, штат Оклахома, у грудні 1974 року. Сіммонса та ще одного чоловіка — Дона Робертса — назвали винними у вбивстві службовиці Керолін Сью Роджерс, якій двоє грабіжників вистрелили в голову.

Прокурори покладалися на слова жінки, яку поранили під час пограбування магазину, і вона нібито впізнала Сіммонса та Робертса. Щоправда, пізніше очевидиця суперечила деяким своїм показанням.

Спершу Сіммонса та Робертса засудили до смертної кари, але потім їхні вироки змінили на довічне ув'язнення. Робертса умовно-достроково випустили з в'язниці у 2008 році, а Сіммонс залишався за ґратами досі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua