• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Північний потік-2": Байден на зустрічі з Меркель повернувся до питання санкцій

Росія не має використовувати енергетику, зокрема газовий проєкт "Північний потік-2", як зброю і засіб для шантажу сусідів

Реклама на dsnews.ua

Про це під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив президент Сполучених Штатів Джо Байден, інформує "ДС".

"Щодо "Північного потоку-2", Ангела Меркель та я переконані, що Росія не повинна використовувати енергетику в якості зброї, щоб примушувати сусідів, або їм загрожувати", — сказав глава Білого дому, слова якого наводить "Голос Америки".

Він також пояснив, чому США відмовилися від запровадження нових санкцій. "На час мого приходу на посаду, "Північний потік-2" був на 90% завершений, тому запровадження наступних санкцій не видавалось доцільним, варто було працювати з Німеччиною над кроками на випадок, якщо Росія вдасться до шантажу України", — сказав Байден.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський у день зустрічі президента США Джо Байдена та канцлерки Німеччини Ангели Меркель у Вашингтоні закликав їх "не обмінювати цінності й безпеку на економічні інтереси" та не домовлятися "про Україну без України".

Нагадаємо, раніше ЗМІ із посиланням на джерела в Білому домі повідомили, що Штати можуть скасувати санкції проти компанії-оператора будівництва газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG, щоб "не розривати відносини з Німеччиною".

Згодом Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкцій щодо компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США, сенатори вважають таке рішення "помилковим".

Прессекретарка Білого дому Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua