• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Заступник голови ПАРЄ Толстой почав підштовхувати Росію до виходу з Ради Європи

Росія повинна бути готова до виходу з Ради Європи в разі запуску організацією тристороннього механізму моніторингу щодо Москви

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцеспікер російської Держдуми, заступник голови Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Петро Толстой, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

"Перше — ми повинні переглянути нашу роль в цій організації, друге — її покинути в разі, якщо тристоронню процедуру буде запущено щодо нашої країни (...) остаточне рішення у нас в зовнішній політиці приймає глава держави, президент РФ, по всім тим рішенням, які до цього були ухвалені, мені здається, що це рівно в цій логіці знаходиться", — сказав Толстой в понеділок під час засідання "круглого столу" в Раді Федерації, присвяченого 25-річчю членства Росії в Раді Європи.

За словами парламентаря, у разі виходу з Ради Європи Росія може створити власні правозахисні механізми.

"Ми можемо свій ЄСПЛ створити разом з нашими союзниками, якщо вони у нас є. А якщо їх у нас немає, ми можемо створити всередині нашої правової системи додатковий механізм контролю, який задовольнить сподівання наших громадян в частині захисту їхніх прав (...) Ми повинні думати про те, яким чином ми будемо формувати ті чи інші органи, які прийдуть на зміну, якщо ми раптом вийдемо з Ради Європи ", — сказав Толстой.

Раніше він заявляв про можливість запуску Радою Європи щодо РФ тристороннього механізму, що дозволяє вивести країну з організації в зв'язку з відмовою російської влади виконувати рішення ЄСПЛ про звільнення опозиціонера Олексія Навального.

Надзвичайний тристоронній механізм щодо подолання кризових ситуацій РЄ — багатоетапний механізм врегулювання питань Ради Європи до однієї з країн-учасниць. Його підсумком може стати призупинення членства або вихід країни з організації. Ініціювати запуск цього механізму може Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ), ПАРЄ або генсек організації, остаточне рішення залишається за КМРЄ, який повинен схвалити його 2/3 голосів.

Після цього до країни-порушника відправляється місія Ради Європи, за підсумками роботи якої приймається дорожня карта щодо виходу з ситуації. У разі, якщо план виявиться непрацюючим, РЄ може запустити наступний етап по призупиненню членства або виключення країни з організації.

З позицією Толстого перегукується і думка першого заступника голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Сергія Кисляка, який вважає, що "потенціал Ради Європи все більше використовується для протистояння з Росією, і, якщо так піде і далі, потрібно бути готовим до різких кроків".

"Я як і раніше виходжу з того, що в принципі у Ради Європи з її інститутами є непоганий потенціал, але зараз тенденція така, що задіюється він, перш за все, як інструмент протистояння з Росією. І ця тенденція, якщо вона буде як і раніше стійка, може привести до того, що Рада Європи зі всією її навіть потенційно позитивними інститутами почне вироджуватися для нас остаточно. Тоді треба бути готовим до різких кроків ", — сказав Кисляк на "круглому столі".

А поки, вважає сенатор, необхідно подумати над створенням механізму системного моніторингу того, як еволюціонує Рада Європи в усіх його вимірах.

Нагадаємо, увечері 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади звільнити Навального з в'язниці.

Толстой заявляв, що Кремль цього робити не збирається.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua