• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Збірна США з боксу відмовилася від чемпіонатів світу через участь спортсменів з РФ

Чоловіча та жіноча збірні США з боксу відмовилися брати участь у найближчих чемпіонатах світу через те, що туди допустять команди з Росії та Білорусі під національними прапорами

Бокс
Збірна США з боксу відмовилася від чемпіонатів світу / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили у Федерації боксу США, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

У заяві зазначається, що Міжнародна федерація боксу "не змогла виконати заявлену місію: просувати, підтримувати та керувати спортивним боксом у всьому світі відповідно до вимог та духу Олімпійської хартії".

Жіночий чемпіонат пройде у березні в Індії, чоловічий – у травні в Узбекистані. Боксерів з Росії та Білорусі допустили до міжнародних змагань рішенням Міжнародної федерації у жовтні: організація заявила, що "політика не має жодного впливу на спорт".

До цього президентом Міжнародної федерації переобрали росіянина Умара Кремльова. Переобрання не визнала Федерація боксу України, після чого її членство в міжнародній федерації було припинене.

Також вказується, що через конфлікт між Міжнародним Олімпійським комітетом та Міжнародною федерацією боксу цей вид спорту може бути виключений із програми Олімпійських ігор 2028 року в Лос-Анджелесі. МОК, зокрема, зажадав від спортивної організації позбутися фінансової залежності від російської корпорації "Газпром".

Нагадаємо, Російським спортсменам забороняють виступати під національними прапорами на міжнародних турнірах майже у всіх олімпійських видах спорту після вторгнення РФ в Україну. МОК обговорює можливість допуску спортсменів у нейтральному статусі, проти виступає Україна, Польща, Норвегія та країни Балтії.

Як писала "ДС", міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт заявив, що рішення про бойкотування Олімпійських ігор у Парижі стане "крайнім заходом" — коли будуть вичерпані всі механізми недопущення на змагання російських і білоруських спортсменів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua